Günümüz teknolojilerinin evlere sunduğu en önemli malzemelerden biri olan PVC sayesinde, eski tip ahşap doğramaların yerini hızla PVC pencere ve kapılar almaktadır. Kullanım kolaylığı ve konfor isteyen her ev halkının birinci tercihi olmaya başladı.

Çeşitli katkı maddeleriyle harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilir ve plastik haline getirilerek kullanımı sağlanmaktadır. Kapı, orta kayıt, kanat gibi kullanım panellerinin tamamına PVC doğrama denmektedir. Sayısız avantajı ve çeşitli sağlamış olduğu kolaylık ile en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

PVC Pencere ve Kapıların bir diğer avantajları ise, iç mekanlarda, dışarıdan gelen gürültü kirliliğini engellemeleri, estetik bir görünüm kazandırması olarak sıralanabilir. Ayrıca eski ahşap tip pencere ve kapılarda sıkça rastladığımız tahta kurusu gibi zararlıların meydana getirdiği aşındırma, PVC kapı ve pencerelerde gözlenmez.

PVC malzemesi alerjik değildir. Astım gibi rahatsızlıklara sebep olmaz. Evinizde sizin ve çocuklarınızın sağlıklı bir ortam içinde yaşamalarını sağlayan malzemelerin başında gelir. Buna ek olarak statik elektrik oluşmasını engelleyen yapıda olduğu için toz tutmaz özelliktedir.